📣 Sanal Sunucularda Muhteşem Fırsat 89.99₺'den Hemen Satın Al

Giriş Yap Kayıt Ol
Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

Hizmet Sözleşmesi
Şirketimiz ve hizmetlerimiz hakkında yasal sözleşme ve şartlar aşağıda listelenmiştir.

Sözleşmenin Konusu ve Süresi


İş bu sözleşmenin konusu Perminet Technology'tan hizmet alan kullanıcıların ve Perminet Technology'ın haklarını korumaya yönelik hükümlerdir.

İş bu sözleşme kullanıcının sipariş verip ödeme kanallarından herhangi birini kullanarak ödeme yapmasıyla başlar ve tercih edilen hizmet periyodu (aylık/yıllık vb.) bitiminde sona erer.


Madde 1 - Hizmet Teslimatı


Verilen bilgilerin eksiksiz olması durumunda sipariş işleme alınır, daha sonra Perminet Technology Kredi Kartı ve Havale (ödeme bildirimi yapılması halinde) ile yapılan ödemelerde anında kurulum garantisi verse de olası bir sistem hatası veya herhangi bir sorunda hizmet teslim işlemi 48 saate kadar çıkabilmektedir. Kullanıcının bu süre zarfı boyunca herhangi bir hak idda etmesi mümkün değildir.

EFT ile yapılan ödemelerde, ücret belirtilen banka hesaplarımıza giriş yaptığ andan itibaren (ödeme bildirimi yapılması halinde) Perminet Technology'ın taahüt ettiği teslimat süresi başlar.

Kullanıcı kaynaklı herhangi bir hatada (eksik bilgi gönderimi, ücretin eksik gönderilmesi vb.) işlem süresi daha da uzayabilmektedir, bu sebepten sipariş esnasında bilgilerinizi doğru girdiğinize ve ödemenizi eksiksiz bir şekilde tamamladığınıza emin olun. Kullanıcı hatasından kaynakl uzayan teslimat sürelerinden Perminet Technology sorumlu değildir.


Madde 2 - Barındırılan İçerik


Perminet Technology sağladığı tüm hizmetleri Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na göre düzenlemektedir. Perminet Technology'ın Türkiye konumlu sunucularında Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı içerik barındırmak kesinlikle yasaktır.

Türkiye konumlu sunucularımızda pornografik/erotik içerikler barındırmak yasaktır.

Sunucularımızda hack/hacking için kullanılan zararlı içerikler barındırmak yasaktır.

Sunucularımızda kimlik avı/phishing/sahtekarlık/dolandırıcılık için kullanılan zararlı içerikler barındırmak yasaktır.

Sunucularımızda barındırılan içeriklerde herhangi bir telif/tescil hakkına aykırı tutumlar sergilemek yasaktır.

Yukarıda bulunan durumların tespiti halinde Perminet Technology, hizmetinizi bilgi vermeden ve ücret iadesi yapmadan sonlandırma hakkını sakl tutar.

Eğer Perminet Technology'tan satın alınan hizmetlerde bu gibi içeriklerin barındırıldığını düünüyorsanız veya telif hakk sahibiyseniz abuse@Perminet.com adresine e-posta göndererek ikayette bulunabilirsiniz.

Hizmetlerimizi kullanarak barındırılan tüm içeriklerden kullanıcı sorumludur ve herhangi bir durumda Perminet Technology hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Oluşabilecek herhangi bir yasal süreçte kullanıcı, Perminet Technology'ın tüm maddi/manevi zararalarını karşılamakla yükümlüdür.

Perminet Technology sunucularında kullanıc tarafından barındırılan herhangi bir içeriğin Perminet Technology'a ve hizmetlerine zarar vermesi durumunda kullanıcı, oluşabilecek tüm maddi/manevi zararı karşılamakla yükümlüdür.


Madde 3 - Yedekleme ve Veri Kaybı


Perminet Technology sağladığı hiçbir hizmette yedek alma sorumluluğunda değildir. Yedekleme ile ilgili yazılan pazarlama mesajları ve verilen yedekleme hizmeti tamamen kullanıcıya kolaylık olması amacıyla sunulmuştur, Perminet Technology yedekleme konusunda asla garanti vermez. Bu sebepten, Perminet Technology yaşanacak herhangi bir veri kaybında kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Toplam boyutu 10 GB ve üzerinde olan web siteleri için otomatik yedekleme hizmeti çalıştrılmamaktadır, 10 GB ve üzerindeki web sitelerinin yedeği tarafımızca hiçbir şekilde alınmaz.


Madde 4 - Taşıma İşlemi


Site taşıma garantisi verilen hizmetlerde Perminet Technology başarılı ve hızlı bir taşıma gerçekleştirmek iin elinden geleni yapmaktadır. Yine de site taşıma işleminin süresi belirsiz olduğundan ve bazı zamanlarda zor ve meşakatli bir iş olabileceğindan taşıma süresi konusunda Perminet Technology herhangi bir garanti vermemektedir.

Perminet Technology veri taşıma işlemlerini özenle gerçekleştirse de istenmeyen durumlarda taşıma sırasında oluşabilecek veri kayıplarından ve/veya sistem hatalarından Perminet Technology sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda Perminet Technology'ın hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.


Madde 5 - Destek Kapsamı ve Süresi


Perminet Technology'ın satışını yaptığı tüm hizmetlerde self managed destek sistemi geçerlidir ve ticket ile bildirilmesi zorunludur. Ayrıca Perminet Technology kendinden kaynaklı olmayan herhangi bir sorunda destek vermeme hakkını saklı tutar. Perminet Technology'ın hiçbir destek yükümlülüğü yoktur ve tek sorumluluğu hizmeti çalıır halde teslim etmektir. Bunun haricindeki durumlarda (e-posta hesabı açma, panel kurulumu, veritabanı oluşturma vb.) destek vermek tamamen Perminet Technology'ın insiyatifindedir.

Belirtilen 7/24 destek sistemi telefonla yapılan her çağrıya anında cevap alınabileceği veya gönderilen destek taleplerine hemen cevap verileceği anlamına gelmez. Hızlı ve profesyonel destek ekibimiz bildirimleri olabildiğince hızlı cevaplamaktadır ancak burada belirtilen 7/24 destek kavramı mesai saatlerine bağlı kalınmadan çalışıldığını gösterir ve o anki yoğunluğa göre destek talepleri sırayla cevaplanır.


Madde 6 - Karalama/Kötüleme Kampanyaları


Hizmet alan kullanıcılar tarafından internet ortamında Perminet Technology'ı karalama, olumsuz eleştirme ve/veya herhangi bir platformda bu gibi kampanyaların başlatıldıının tespit edilmesi durumunda alınan hizmet sorgusuz ve sualsiz olarak iptal edilecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.


Madde 7 - Argo Kelime ve Hakaret


Kullanıcılar tarafından Perminet Technology çalışanlarına yaplacak herhangi bir hakaret/küfür veya aşağılama durumlarında alınan hizmet sorgusuz ve sualsiz olarak iptal edilecek, herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.


Madde 8 - Uptime Garantisi


Perminet Technology tarafından sağlanan %99 uptime garantisi yerine getirilmediği takdirde Perminet Technology ilgili hizmeti 1 ay ücretsiz olarak sağlamak zorundadır. çüncü parti izleme yazılımlarının bildirdiği uptime raporları Perminet Technology için geçerli değildir. Perminet Technology uptime raporlarını kendisi tutmakta ve incelemektedir. Uptime garantisinin yerine getirilmediğini düşündüğünz durumlarda info@Perminet.com adresine e-posta ileterek ücretsiz hizmet hakkınızı isteyebilirsiniz. VDS ve kiralık sunucu hizmetlerinde, yalnızca ağ iin garanti verilmektedir, VDS veya kiralık sunucunun çalışr ve/veya erişilebilir durumda olması Perminet Technology'ın sorumluluğunda değildir. Bu gibi durumlarda, kullanıcı bildirmedikçe, Perminet Technology sorundan haberdar olmayacaktır. Uptime garantisinin yerine getirilemediği durumlarda VDS/Kiralık Sunucu hizmetlerinde sağlanacak olan indirim, 3. parti yazlım/lisans ücretlerini kapsamamaktadır.


Madde 9 - Bayi Hosting Sorumluluğu


Bayi (Reseller) Hosting hizmeti alan kullanıcılar kendi müşterilerine destek vermekle sorumludur. Perminet Technology Bayi Hosting kullanıcılarının müşterilerine herhangi bir şekilde destek ermeyecektir.

Bayi Hosting kullanıcılarmız kendisinin ve müşterilerinin barındırdığı içeriklerden sorumludur. Perminet Technology Bayi Hosting kullanıcılarının yaptığı illegal davranışlardan kesinlikle sorumlu tutulamaz.


Madde 10 - Fiyat ve Paket Değişikliği


Satn alınan hizmet için, hizmet süresi boyunca, ek bir özellik satın alınmadığı sürece veya izin verilen limitlerin dıında kullanım yapılmadığı sürece, ek bir ücret talep edilmeyecektir. Perminet Technology, hizmet süresi bitiminde fiyatları değiştirme ve/veya yeni fiyatlandırmayla hizmet yenileme hakkını saklı tutar.

Perminet Technology sağladığı tüm hizmetlerde istediği gibi teknik değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Paketler üzerinde istediği gibi düzenleme yapabilir, bu konuda Perminet Technology sorumlu tutulamaz.


Madde 11 - Zararı Karşılama


Perminet Technology'tan hizmet alan kullanıcılar, Perminet Technology'ı hiçbir şekilde zarara uğratmayacağını, herhangi bir maddi/manevi zarar vermeyeceğini kabul eder ve verilen herhangi bir maddi/manevi zararı karşılayacağını taahhüt eder.


Madde 12(a) - Yasal Zorunluluklar


Perminet Technology'tan hizmet alan kullanıcılar, Perminet Technology'a herhangi bir yasal yükümlülük vermemeyi kabul eder. Ayrıca olası bir durumda bütün mahkeme ve avukat masraflarını talep edilen süre içerisinde karşılayacağını taahüt eder.


Madde 12(b) - Yasal Bilgi Verme Zorunluluğu


Perminet Technology, gerekli durumlarda yasal merciilere talep edilen her bilgiyi vermek zorundadır (savcılık veya yetkili kurum tarafından yazılı olarak beyan edildiği takdirde). Bu bilgiler, gerekli durumlarda, kullanıcıya ait özel bilgiler de olabilir.


Madde 13 - Feragat

Perminet Technology kullanıcıların barındırdığı hizmetlerin göreceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Perminet Technology kullanıcıya hiçbir garanti sunmamaktadır. Bunlara Perminet Technology ve herhangi bir Perminet Technology görevlisinin sebep olacağı veri kayıpları, gecikmeler, kesilmeler, hatal bilgi teslimatı da dahildir.

Oluşabilecek bir hack olayında verilerin/bilgilerin 3. kişilerce elde edilmesi durumunda Perminet Technology sorumluluk kabul etmeyecektir.


Madde 14 - Limitsiz Hosting ve Reseller


Limitsiz web hosting hizmetleri, sadece web sitelerinin dosyalarının barındırılması ve sadece web sitesinin trafiğini kapsamaktadır. Limitsiz web hosting alanı, veri depolama (örn. rar, exe, mp3 vb.) ve/veya yedek alanı amacyla kullanılamaz.

Her hosting (bayi hosting kullanıcıları için açtıkları her hosting) hesabı 200.000 inode (dosya barındırma) limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılabilir.

Her hosting (bayi hosting kullanıcıları için açtıkları her hosting) hesabı 2GB RAM limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılabilir.

Her hosting (bayi hosting kullanıcıları için atıkları her hosting) hesabı 5MB I/O limitine sahiptir. Bu limit her hosting için ekstra ücretle arttırılabilir.


Madde 15 - Sunucu Yazılımları


Perminet Technology paylaşmlı hosting sunucuları profesyonel optimizasyon firmaları tarafından optimize edilmiş olup tüm özellikleri stabildir. Hiçbir kullanıcının isteği üzerine sunucuya ek bir yazılım kurulmaz/kurulu yazılımların ayarları değiştirilmez.


Madde 16 - Haberdar Olma


Perminet Technology'ın duyurduğu son dakika haberlerinin takibinden müşteri sorumludur. Perminet Technology müşteriyi değil, müşteri Perminet Technology'ı takip etmek zorundadır.


Madde 17 - Hizmet İptali


Perminet Technology haber vererek veya haber vermeksizin herhangi bir hizmeti, geri ödeme yapmaksızın veya kısmi geri ödeme yaparak, sebep göstermeksizin, istediği zaman sonlandırma hakkını saklı tutar.

Ödeme tarihinden sonraki 3 gün boyunca ödeme gecikmeli olarak yapabılabilir. Ancak bu 3 günün sonunda ödeme yapılmazsa hizmet kalıcı olarak silinir. Perminet Technology yedek verme ve hizmeti açık tutma sorumluluğunda değildir.


Madde 18 - İzinsiz Eylemler


Web Hosting/Bayi Hosting İçin

 • 90 saniye'den daha uzun süre boyunca %25'in üzerinde yapılan kaynak kullanımı yasaktır. Soruna neden olabilecek birçok aktivite bulunmaktadır, bunlara CGI yazılmlar, FTP, PHP, HTTP vb. dahildir.
 • Web hosting hesapları için günlük %5'den fazla, reseller hosting hesapları için günlük %12'den fazla ortalama kaynak kullanımı yapmak yasaktır.
 • FTP alanında barındırlan 5 MB ve üzeri dosyalar sistem tarafından otomatik olarak silinmektedir. Tek dosya için izin verilen maksimum limit 5 MB'dir.
 • Sunucularımızda herhangi bir sucunu tabanlı program çalıştırmak yasaktır. IRCD gibi sunucu tabanlı programları kapsamaktadır.
 • Google Cash/AdSpy gibi örümcek veya indexleyici programlar çalıtırmak yasaktır.
 • IRC (Internet Relay Chat) ağlarıyla iletişime geçen herhangi bir yazılım çalıştırmak yasaktır.
 • Herhangi bir proxy uygulaması çalıştırılması yasaktır.
 • Herhangi bir bit torrent uygulaması çalıştırmak yasaktır. Yasal torrentlere sunucularımız dışı link verebilirsiniz fakat sunucularımızda barındramazsınız.
 • Herhangi bir dosya paylaşımı/peer-to-peer uygulaması alıştırılamaz.
 • Counter-Strike, Half-Life vb. gibi oyun sunucuları uygulamaları yasaktır.
 • 15 dakikadan daha kısa aralıklarla cronjob uygulamaları çalıştırmak yasaktır.
 • Dosya paylaşım yazılımları çalıştırılması yasaktır (RapidShare vb.)
 • Audio stream/video broadcast uygulamaları çalıştırılması yasaktır.
 • Yukarıda bulunan izinsiz eylemlerden bir ve/veya birkaçını yapan kullanıcıların hesapları Perminet Technology tarafından herhangi bir kanıt sunmaksızın askıya alınabilir/kalıcı olarak silinebilir.

VDS/Kiralık Sunucu İçin

 • VDS hizmetlerinde, herhangi bir şekilde diğer VDS'lere zarar verecek kadar yoğun kaynak kullanımı yapılamaz. Bu soruna yoğun disk aktiviteleri vb. yol açabilir.
 • Herhangi bir dosya paylaşımı/peer-to-peer uygulaması çalıştırılamaz.
 • Herhangi bir şekilde mining yapılamaz, uygulaması çalıştırılamaz.
 • Uzun süreli yoğun hat tüketimi yapılamaz.
 • Perminet Technology sunucuları kesinlikle DDoS ve Botnet saldırıları için kullanılamaz.
 • Yukarıda bulunan izinsiz eylemlerden bir ve/veya birkaçını yapan kullanıcıların hesapları Perminet Technology tarafından herhangi bir kanıt sunmaksızın askıya alınabilir/kalıcı olarak silinebilir.

Madde 19 - SPAM

Perminet Technology, istenmeyen e-posta gönderimine, toplu e-posta gönderimine ve spam e-postalara karşı kesinlikle tolerans gstermemektedir. Bu hususa uyulmadığı taktirde, alınan hizmet/hizmetler, haber verilerek/haber verilmeksizin sonlandırılacaktır. IP bloğumuzun e-posta kara listelerine (black list) girmesine sebebiyet veren bütün hizmetler haber verilmeksizin sonlandırılacaktır.


Madde 20 - deme Altyapı Sağlayıcısı

Müşteri (son kullanıcı), ödeme yöntemine, üyeliğine ve siparişine ilişkin bilgilerin, ödemenin gerçekleştirilebilmesi ve ödeme usulsüzlüklerinin önlenmesi, araştırılması ve tespit edilmesini temin amacıyla PayTR Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu A.Ş.’ye aktarılmasına ve PAYTR tarafından https://www.paytr.com/gizlilik adresindeki Gizlilik Politikası’nın en güncel halinde açıklandığı şekilde işlenmesine ve saklanmasına rıza göstermektedir.


Madde 21 - İade Koşulları

Perminet Technology'ın %100 geri ödeme garantisi bulunmaktadır ve Perminet Technology'den aldığınız hizmetlerden memnun kalmadığınız takdirde hiçbir mazeret göstermeksizin 15 gün içerisinde iade talebinde bulunabilirsiniz. 15 günlük koşulsuz iade garantimiz sadece ödemesi yıllık yapılan web hosting paketlerimizde geçerlidir. Kiralık sunucu, VPS/VDS, bayi hosting ve diğer hizmetlerde iade yapılması mümkün değildir. Alan adları, yazılım lisansları ve SSL sertifikaları giderli ürün sınıfına girdiğinden hiçbir koşulda iadesi ve iptali mümkün değildir. Perminet Technology'ın yaptığı kampanyalar ile "kampanyalı" olarak satın alınan bir ürünün hiçbir koşulda iadesi mümkn değildir. İade garantisi, hizmet sözleşmesine uymadığndan ötürü askıya alınan rünleri kapsamamaktadır. Yapılacak iade işlemlerinde çıkacak herhangi bir komisyon (havale/EFT ücreti vb. gibi), müşteri tarafından karşılanacak ve iade tutarından düşülecektir. Ücret iadesi talebinizi bize bildirmenizin ardından 15 i günü içerisinde yapılacaktır, bu süre dolmadan hiçbir kullanıcı hak talebinde bulunamaz.

Madde 22 - Gizlilik Politikası

Şirketimizin gizlilik ve güvenlik politikası ilgili sayfada madde madde listelenmiştir.


Madde 23 - Değişiklik Hakkı


Perminet Technology gerek gördüğ taktirde hizmet sözleşmesine haber vermeksizin yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir yada maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.


İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyumazlıkların çözümünde Bursa Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.


Bu sayfada bulunan sözleşmeyi Perminet Technology'tan hizmet almaya başlayan her kullanıcı kabul etmiş sayılır.

Sunucunuzu Güvenli & Hızlıca Kurun

Size özel sanal ve fiziksel sunucu seçeneklerimizi incelemek ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

 •  7 / 24 Teknik Destek
 •  Kesintisiz Erişim
 •  Güncel Teknolojiler